Doprava

Jílové u Prahy je výborně dostupná jak po silnici, tak i po železnici. Po silnici se sem dostanete jednoduše z Prahy buď silnicí II. třídy, č. 102, která vede od Barrandovského mostu směrem do Davle, Štěchovice a na Slapskou přehradu. V Davli odbočíte vlevo na silnici č. 104, která v Jílové končí. Anebo můžete využít spojky silnice č. 105, která začíná na rychlostní komunikaci R1 E50 u Jesenice. Odtud je to do Jílového asi 12 km.

Město Jílové u Prahy je přístupné po železniční trati Vrané nad Vltavou – Čerčany. Denně projíždí po této trati 12 párů osobních vlaků. Před zastávkou Jílové u Prahy vede trať po nádherném železničním  Žampašském viaduktu a téměř celý úsek vede podél řeky Sázavy. Cesta vlakem tedy může být i pěkným romantickým zážitkem. Návštěvníci této oblasti často volí pokračování jízdy vlakem z Čerčan podél toku Sázavy až do Světlé nad Sázavou a celá posázavská železniční trať patří k nejkrásnějším železničním úsekům v České republice.

Největší objem přepravy do Jílového tvoří autobusová doprava v rámci pražské integrované dopravy. Jezdí sem například nejvytíženější  linka 332 ze stanice metra Budějovická. Z Jílového také vedou autobusové linky do dalších měst  o obcí – do Benešova, Davle, Tánce nad Sázavou, do Krhanic, Kamenice a Neveklova.

Turistický magazín