Lyžařský areál Chotouň

Jílové u Prahy jsou atraktivním místem nejen pro turisty, cykloturisty a vodáky v letním období, zavítat sem můžete i v zimě a nebudete litovat! Nenápadná obec Chotouň na okraji města Jílové u Prahy poskytuje v zimě zábavu, kterou byste tu vzhledem k poloze obce jistě nečekali. Byl tu vybudován menší lyžařský areál, který ovšem svými kvalitními službami a zejména dostatečnou kapacitou umělého zasněžování nabízí lyžování od začátku zimy až do předjarního období, kdy už je sníh jen v nejvyšších polohách příhraničních hor. Majitel areálu se každoročně snaží vyrobit co nejvíce technického sněhu do zásoby a i v relativně teplé zimě tu můžete lyžovat až do konce března, někdy i do poloviny dubna. Výhodou je i to, že je svah orientovaný na sever.

Sjezdovka o délce 300 metrů je vhodná zejména pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře a rodiny s dětmi, pro malé děti je tu k dispozici i kratší stometrový svah s malým převýšením. Provoz na sjezdovce obsluhují dva vleky Poma. Provozní doba areálu je denně od 9 do 21 hodin, o víkendu se lyžuje již od 8 hodin.

Skiareál patří k nejoblíbenějším v Čechách, majitel a jeho zaměstnanci se snaží o pohodový provoz a kvalitní služby,  lidé jsou tu spokojeni a rádi se sem vrací. Největší provoz tu bývá pochopitelně o víkendu, kdy je tu doslova plno, a proto je výhodnější si tu zalyžovat o všední dny. Sjezdovka je pravidelně upravována moderní rolbou, parkuje se tu zdarma na velkém parkovišti s vyznačenými a očíslovanými místy stání. Součástí areálu je i lyžařská škola pro malé lyžaře. Vlekaři jsou tu pozorní a přívětiví, levý vlek je dokonce určen pro rodiče s dětmi a je trochu pomalejší, než ten pravý.

Atraktivní je tu i večerní lyžování, denně se lyžuje do 21 hodin, takže si tu můžete zalyžovat i odpoledne a večer po pracovní době. Občerstvení s teplými a studenými jídly je tu samozřejmostí a kdo nevlastní lyžařské vybavení, ten si tu může za přijatelnou cenu vybavení zapůjčit.

Turistický magazín